TĒMA: Ģimene

Trīspusēja paternitātes atzīšana

J
jautā:
07. jūnijā, 2015
ANNA

Labdien! Lūdzu, izskaidrojiet CL 146.panta daļu: Bērns, kas piedzimis sievietei ne vēlāk kā 306.dienā pēc laulības izbeigšanas, ja sieviete jau ir stājusies jaunā laulībā, uzskatāms par dzimušu jaunajā laulībā. Šajā gadījumā bijušajam vīram vai viņa vecākiem ir tiesības apstrīdēt bērna izcelšanos (149.p.). Tātad - ja laulība tiek šķirta vēlāk kā 306 dienas līdz bērna dzimšanai, - lai bērnam netiktu reģistrēts tēvs šķirtais vīrs, ir jāstājas jaunā laulībā līdz bērna piedzimšanai?

A
atbild:
10. jūnijā, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Nē, nav obligāti jāsteidzas tikai šī iemesla pēc stāties jaunā laulībā. Ģimenes tiesībās praktizējošs jurists Juris Bārtulis skaidro, ka saskaņā ar Civillikuma 155.panta astoto daļu paternitāti var atzīt, ja bērna māte, bērna mātes vīrs vai bērna mātes bijušais vīrs un bērna bioloģiskais tēvs personiski iesniedz kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā vai dzimtsarakstu nodaļai adresētu iesniegumu, uz kura notariāli apliecināts iesniedzēju paraksta īstums. Savukārt Civillikuma 146.panta piektajā daļā noteikts - paternitātes pieņēmums nav spēkā, ja paternitāte atzīta šā likuma 155.panta astotajā daļā noteiktajā kārtībā. Tātad paternitāti var atzīt, bērna mātei laulību arī nešķirot un jaunu laulību neslēdzot.

Vairāk par šo iespēju lasiet skaidrojumā „Trīspusēja paternitātes atzīšana”.