Par zemi zem transformatoru ēkām ir iespējams nomas līgums

J
jautā:
01. jūnijā, 2015
Pēteris

Labdien! Uz daudzdzīvokļu mājai piesaistītā zemesgabala atrodas „Latvenergo” transformatoru mājiņa. Zemesgrāmatā par to ir nostiprināts apgrūtinājums. Jautājums - vai daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības prasīt nomas maksu no „Latvenergo” par mājai piesaistītā zemesgabala izmantošanu, vai nostiprinātais apgrūtinājums to liedz? Pateicos jau iepriekš par sniegto informāciju!

A
atbild:
04. septembrī, 2015
AS "Latvenergo"
Ivita Bidere, AS “Latvenergo” preses sekretāre

Stabilu un drošu elektroapgādi Latvijā nodrošina AS „Sadales tīkls”. Sabiedrībai nozīmīgā elektrotīkla infrastruktūra iekļauj arī transformatoru ēkas, no kurām elektroenerģija tiek sadalīta un piegādāta tuvākajām ēkām.

Arī daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai  ir iespējams noslēgt zemes nomas līgumu ar AS „Sadales tīkls” par zemi zem transformatoru apakšstaciju ēkām. Nomāta tiek tikai apakšstacijas ēkas uzturēšanai nepieciešamā teritorija. Iesniegumu var sūtīt uz AS "Sadales tīkls" Šmerļa ielā 1, Rīgā, LV-1160 vai iesniegt “Latvenergo” Klientu apkalpošanas centros.