Par elektroenerģiju maksā līguma slēdzējs

J
jautā:
02. janvārī, 2017
Natālija

Labdien, 2009. gadā uz dāvinājuma līguma pamata saņēmu īpašumā nekustamo īpašumu (vasarnīca). Dāvinājuma līgumā bija punkts, ka man ir zināms īpašuma tiesiskais stāvoklis un saistības, kā arī esmu iepazinies ar uz īpašumu gulošajiem pienākumiem un saistībām. Dāvinātājam bija noslēgts līgums ar “Latvenergo”, kuru uz sava vārda līdz šim nebiju pārslēdzis (kā arī vēl to neesmu izdarījis). Minētajā vasarnīcā turpināja dzīvot dāvinātājs, veicot arī maksājumus par elektrību, tāpēc arī līgums ar “Latvenergo” uz mana (apdāvinātā) vārda netika pārslēgts. Pašreiz ir izveidojies parāds par elektroenerģijas pakalpojumu lietošanu 2016. gadā. Vai man kā vasarnīcas īpašniekam šis parāds ir jāapmaksā, ja līgumu ar “Latvenergo” nepārslēdzu uz sava vārda, vai arī “Latvenergo” parādu piedzīs no personas, ar kuru ir bijis noslēgts minētais līgums, bet šī persona (dāvinātājs) nav šīs vasarnīcas īpašnieks? Paldies!

A
atbild:
03. janvārī, 2017
AS "Latvenergo"
Ivita Bidere, AS “Latvenergo” preses sekretāre

Elektroenerģijas piegādes līgums tiek noslēgts ar konkrētu personu par piegādi konkrētos objektos. Līdz ar to parādsaistības tiek risinātas ar līguma turētāju - tātad klienta aprakstītajā gadījumā parāds tiks piedzīts no vasarnīcas dāvinātāja, kurš ir noslēdzis elektroenerģijas piegādes līgumu.