TĒMA: Mājoklis

Elektroenerģijas uzskaite daudzdzīvokļu ēkā

J
jautā:
14. jūnijā, 2023
Edvīns

Labdien! Attīstītājs ir izvēlējies mājoklim pieslēgt komercskaitītāju, mājā ir 47 dzīvokļi. Apsaimniekotājs ir noslēdzis neizdevīgu līgumu, kas šobrīd liek trīs reizes pārmaksāt par elektroenerģijas patēriņu. Vai un kā būtu iespējams panākt komercskaitītāju nomaiņu pret individuālajiem skaitītājiem, lai katrs dzīvoklis varētu izvēlēties pats sev izdevīgāko tarifu un kontrolēt savas izmaksas?

A
atbild:
16. jūnijā, 2023

Ja daudzdzīvokļu māja, kurā ir kopīga elektroenerģijas uzskaite, vēlas pāriet uz individuālajiem skaitītājiem, tad tie ir jāizbūvē. Tas nozīmē, ka faktiski ir jāveido jauns pieslēgums. Ja visi mājas iedzīvotāji par to vienojas Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā, tad var panākt mazliet ekonomiskākas izmaksas, bet kopumā izdevumi būs tādi paši kā jaunam pieslēgumam katram dzīvoklim, un tas nav lēti. Var vērsties pie AS “Sadales tīkls” un lūgt novērtēt izmaksu projektu. Vienkāršāk būtu dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē lemt par prasību apsaimniekotājam noslēgt izdevīgāku elektroenerģijas līgumu ar citu tirgotāju.