TĒMA: Veselība

Sanitāro grāmatiņu aizpilda ģimenes ārsts

J
jautā:
01. aprīlī, 2015
Māra

Par sanitārajām grāmatiņām. Ir skaidrs, kādas medicīniskās pārbaudes un cik bieži jāiziet. Jautājums par formu: vai ierakstam par speciālista apskati/rentgenoloģiskajiem izmeklējumiem jāparādās tieši sanitārajā grāmatiņā vai noteicošais tomēr ir ģimenes ārsta atzinums par derīgumu darbam? Vai darba devējs ir tiesīgs uzskatīt par nederīgu sanitāro grāmatiņu, kurā ir ģimenes ārsta atzinums, bet nav ieraksta par rtg izmeklējumu?

A
atbild:
02. aprīlī, 2015
Veselības inspekcija
Agnese Gusarova, Komunikācijas nodaļas vadītāja

Saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem Nr.494  „Noteikumi par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai un kuros nodarbinātās personas tiek pakļautas obligātajām veselības pārbaudēm”, obligātās veselības pārbaudes veic ģimenes ārsts, un viņš arī ir atbildīgs par to, lai pārbaude tiktu veikta pilnā apjomā.

Ģimenes ārsts sniedz slēdzienu un šis slēdziens (vai darbinieks drīkst veikt darbu vai ne) tiek ierakstīts sanitārajā grāmatiņā un apstiprināts ar ārsta parakstu un zīmogu. Līdz ar to sanitārā grāmatiņa, kurā ir tikai ārsta atzinums par derīgumu darbam, ir pareizi noformēta.