Par grūtnieces tiesībām uz bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
18. februārī, 2015
Inga

Labdien! Vēlējos noskaidrot, kā rīkoties situācijā, ja esmu bezdarbnieka statusā un saņemu bezdarbnieka pabalstu jau trešo mēnesi, esmu gaidībās 2.mēnesī. Vai man NVA būtu jāpaziņo par grūtniecības iestāšanos? Vai tādā gadījumā pazaudēšu bezdarbnieka pabalstu? Ir vairāk nekā skaidrs, ka neviens uzņēmums neņems darbā grūtnieci. Paldies.

A
atbild:
26. februārī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu nezaudēsiet, ja pabalsta saņemšanas laikā nesāksiet strādāt. Taču sievietei, kura nav sociāli apdrošināta saskaņā ar likumu „Par valsts sociālo apdrošināšanu”, tātad - nav darba ņēmēja vai pašnodarbinātā – nav tiesību uz maternitātes pabalstu, ko izmaksā pirms un pēc dzemdībām.

Darba devējam Darba likums aizliedz darba intervijā uzdot jautājumus, kas  neattiecas uz paredzētā darba veikšanu vai nav saistīti ar pretendenta piemērotību šim darbam, kā arī jautājumus, kas ir tieši vai netieši diskriminējoši, it īpaši jautājumus par grūtniecību; ģimenes vai laulības stāvokli u.c.