TĒMA: Nodokļi

Spēlmaņiem nodokļi no laimestiem nav jāmaksā

J
jautā:
02. februārī, 2015
Ingars

Vai ir jāmaksā kāds nodoklis, ja ir gūts laimests spēļu zālē Latvijā?

A
atbild:
04. februārī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā noteikts, ka fizisko personu izložu un azartspēļu laimestus ar nodokli neapliek. Nodokļus maksā azartspēļu rīkotājs.

Komersanti, individuālie uzņēmumi (arī zemnieku vai zvejnieku saimniecības), kooperatīvās sabiedrības, nerezidentu pastāvīgās pārstāvniecības, iestādes, organizācijas, biedrības, nodibinājumi un fiziskās personas, kuras reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicējas, izsniedz personām – nodokļa maksātājām – paziņojumu par izmaksātajām ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajām summām, kas nav saistītas ar darba attiecībām, un no šīm summām ieturēto nodokli vai, ja izmaksātais ienākums nav apliekams ar nodokli, izmaksu apliecinošu dokumentu un nosūta paziņojumu Valsts ieņēmumu dienestam.

Ja izlozē vai azartspēlē tiek izmaksāts laimests, kas vienā reizē vai summējot visā azartspēles organizēšanas vietas viena apmeklējuma laikā pārsniedz 3000 eiro, paziņojums par maksātājam izmaksāto laimestu Valsts ieņēmumu dienestam iesniedzams līdz taksācijas gadam sekojošā gada 1.februārim.