Arī atkārtoti invaliditātes apliecību izsniedz VDEĀK

J
jautā:
13. janvārī, 2015
Rita Elste

Labdien, mans bērns netīšām saplēsa savu invaliditātes apliecību. Kādā veidā varu iegūt jaunu, uz kādu adresi jāsūta iesniegums ar lūgumu uztaisīt jaunu apliecību?

A
atbild:
16. janvārī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu - invalīda apliecību – izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai saņemtu invalīda apliecību atkārtoti, bērna likumiskajam pārstāvim jebkurā VDEĀVK nodaļā jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu. Ja apliecība ir sabojāta, iesniegumam pievieno arī iepriekš izsniegto apliecību.

Iesniegumu var iesniegt komisijā papīra dokumenta formā vai nosūtot pa pastu.

Apliecībai ir nepieciešama fotogrāfija (bērnam līdz 3 gadu vecumam nav nepieciešama). Fotogrāfiju izgatavo uz vietas komisijā. Taču var iesniegt arī citur izgatavoto. Prasības fotogrāfijai noteiktas Ministru kabineta noteikumu Nr.450 2.pielikumā. Attēlam jābūt skaidram, fotogrāfijai jābūt ne senākai par trim mēnešiem, fotogrāfijas otrā pusē jābūt fotodarbnīcas spiedogam, kurā norādīts fotogrāfijas izgatavošanas datums.

Ja iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību atkārtoti tiek nosūtīts pa pastu, arī tad iesniegumam pievieno fotogrāfiju.

Iesniegumā jānorāda turpmākajai saziņai vēlamāko veidu (tālruņa numuru, elektroniskā pasta adresi vai deklarētās dzīvesvietas adresi).

Informācija par Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas nodaļām atrodama komisijas mājaslapā.