Studiju maksa daudzbērnu ģimenes bērniem

J
jautā:
29. jūnijā, 2011
edīte micule

Vai daudzbērnu ģimenes bērni un vecāki ir atbrīvoti no mācību maksas koledžās, augstskolās, vai arī ir iespēja mācību maksu samazināt?

A
atbild:
29. jūnijā, 2011
Anete Valdovska
LV portāls

1. Atbild Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Augstskolu un koledžu pārvaldības nodaļas vadītāja Marina Mekša:

Jautājumā par studiju maksu daudzbērnu ģimeņu bērniem ir jāgriežas pašā augstskolā individuālu sarunu ceļā. Par studiju maksas atvieglojumu lemj augstskola patstāvīgi, jo normatīvajos aktos tas netiek regulēts. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir aicinājusi augstskolas ņemt vērā ģimenes sociālos apstākļus, ko daudzas augstskolas un koledžas arī dara.

2. Atbild Latvijas Universitātes (LU) Sabiedrisko attiecību departamenta redaktore Ilona Vilcāne:

Daudzbērnu ģimeņu bērni, ja viņi studē par juridisko vai fizisko personu līdzekļiem, netiek automātiski atbrīvoti no studiju maksas LU. Taču sekmīgiem studējošajiem ir tiesības vērsties pie savas fakultātes dekāna ar lūgumu par studiju maksas samazināšanu. Gadījumi, kuros studējošie var lūgt grozīt noteikto studiju maksu, ir aprakstīti http://www.lu.lv/studentiem/sks/studiju-maksa/ - dokuments „Studiju maksas atvieglojumu piemērošanas kārtība”.

3. Atbild Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studentu servisa direktore Indra Treija:

Studiju maksas atlaides daudzbērnu ģimeņu bērniem nav, ir tikai mācību maksas atlaides sekmīgākajiem studentiem. Šāda atlaide tiek piemērota  sociālo zinātņu studentiem. Ir iespējama 10% atlaide, ja RSU jau studē īstais brālis vai māsa.

4. Atbild Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācību prorektors Uldis Sukovskis:

RTU neparedz automātiskas studiju maksas atlaides daudzbērnu ģimeņu bērniem. Tomēr, ja students ir sekmīgs un aktīvs, turklāt, ja ir īpaši sociālie iemesli, tad fakultātes dome ir tiesīga pieņemt noteiktus atlaides lēmumus. Tie ir individuāli gadījumi, kas tiek speciāli analizēti un izskatīti.