Karavīra atvaļināšana

J
jautā:
17. jūnijā, 2011
Roberts Krauze

Pamatojoties uz Militārā dienesta likuma 43. panta otrās daļas 10. punktu, karavīram izbeidz profesionālā dienesta līgumu, ja pret karavīru uzsāktais kriminālprocess izbeigts uz nereabilitējoša pamata. 1) Kurā brīdī var atvaļināt karavīru? 2) Vai karavīru, kad viņš ir atvaļināts no dienesta, var pieņemt atpakaļ dienestā, ja viņš to vēlas, vai arī citā valsts pārvaldes struktūrā?

A
atbild:
22. jūnijā, 2011
Aizsardzības ministrija
Sandra Brāle, Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas referente

Karavīra atvaļināšanas procesu var uzsākt tad, kad spēkā stājies procesa virzītāja lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu. Kas attiecas uz darba attiecībām ar citām valsts pārvaldes struktūrām – ikvienā no tām ir sava personāla atlases kārtība un kritēriji, pēc kuriem notiek personāla atlase. Šī vairs nav Aizsardzības ministrijas kompetence.

Ja par konkrēto personu ziņas nav Iekšlietu ministrijas Informācijas centra datu bāzē (sodu reģistrā), tad teorētiski var rekrutēties un tikt uz atlasi, taču jāteic, ka tad, kad tiks lemts jautājums par piekļuves valsts noslēpumam piešķiršanu, tad var to nesaņemt. Katru gadījumu vērtē individuāli.