TĒMA: Satiksme

Braukšanas mācību atļauju iegūt nevarēs

J
jautā:
29. oktobrī, 2014
Vairis

Sveiki! Man ir jautājums. Par auto vadīšanu alkohola reibumā (0,58 promiles) man kā jaunajam ceļu satiksmes dalībniekam atņēma tiesības (B.kat) uz 1 gadu! Ir gads gandrīz pagājis, un vēlos tiesības atgūt, noliekot valsts eksāmenus. Jautājums ir tāds: Vai varu vadīt automobili ar pagaidu tiesībām, tā saucamajām "baltajām", ja blakus sēž cilvēks ar autovadītāja stāžu un derīgām tiesībām?

A
atbild:
12. novembrī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Jūsu plāns ir atjautīgs, bet, kā liecina CSDD interneta vietnē sadaļā „Braukšanas mācību atļauja” atrodamā informācija, Jums nebūs iespējams to īstenot. Tur skaidri norādīts: „Personai netiek izsniegta atļauja mācīties vadīt noteiktas kategorijas transportlīdzekļus, ja tai ir izsniegta tās pašas kategorijas transportlīdzekļu vadītāja apliecība, izņemot gadījumu, ja persona nokārtojusi teorētisko eksāmenu, lai atjaunotu vadīšanas tiesības.”

Tā kā CSDD jāiesniedz personas dokumenti, tūdaļ arī tiks atklāts, ka Jums ir vadītāja tiesības, kuru darbība par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu ir apturēta.