TĒMA: Satiksme

Lai saņemtu braukšanas mācību atļauju, jānomaksā administratīvais sods

J
jautā:
19. septembrī, 2016
intars bruzs

Jautājums tāds - ja man ir uzlikts sods par braukšanu bez tiesībām, bet liegumu nav, vai varu izņemt mācību braukšanas atļauju?

A
atbild:
21. septembrī, 2016
Elīna Gulbe
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 103 „Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība” 11. punkts paredz, ka jebkādu vadītāja apliecību, karti un atļauju aizliegts izsniegt personai: kurai atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības (vai noteikts aizliegums tās iegūt); konstatētas medicīniskās pretindikācijas transportlīdzekļu vadīšanai, kura nav veikusi pirmreizējo vai kārtējo veselības pārbaudi; kura uzlikto naudas sodu par administratīvo pārkāpumu ceļu satiksmē nav samaksājusi normatīvajos aktos noteiktajā termiņā; kurai pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros ir piemērots ietekmēšanas līdzeklis – transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Tātad varat saņemt braukšanas mācību atļauju, ja laicīgi esat nomaksājis saņemto sodu par braukšanu bez tiesībām.