Cik lielu (platu) zemes joslu ap savu namīpašumu namīpašnieks drīkst izmantot īpašuma apsaimniekošanai, konkrēti - remontiem. Problēma radusies pēc kopīpašuma sadalīšanas. Viena robeža iet pa pagalmu. Tur otrs īpašnieks grib likt sētu, tādējādi liedzot man iespēju veikt remontus.Es pat nevaru normāli ienest mājā mēbeles, jo sētu viņš grib uzstādīt pie manas mājas stūra.
Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas interneta vietnē precīzi atspoguļota kārtība, kā sadalāms kopīpašums un kārtojamas formalitātes. Ja kopīpašums oficiāli sadalīts un robežu plāns nostiprināts zemesgrāmatā, tad arī uzstādīt žogus vai veikt citas darbības atļauts tikai atbilstoši šim plānam.
Taču no jautājuma nav saprotams, vai kopīpašums iepriekš minētajā veidā REĀLI ir sadalīts (tostarp arī ēkām piegulošā zeme), vai arī starp kopīpašniekiem ir noteikta nekustamā īpašuma lietošanas kārtība (kas šķiet visticamākais variants). Tad atkal svarīgi, kas šajā līgumā rakstīts.
Taču, kā skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, arī tad, ja starp īpašniekiem ir tiesas noteikta nekustamā īpašuma lietojuma kārtība un pastāv nosacīta robeža, neviens no viņiem patvaļīgi sētu vai citu nožogojumu uzstādīt nedrīkst. Pirmkārt, ir nepieciešams saskaņojums ar kaimiņu, otrkārt, sētas uzstādīšanai jāsaņem pašvaldības atļauja. Ja kaimiņš nepiekrīt, pašvaldība atļauju nedos.
Tātad Jums ir jāraksta iesniegums pašvaldībai (būvvaldei) ar lūgumu neatļaut ierīkot žogu, jo tas traucēs pieeju attiecīgajam nekustamajam īpašumam. Ja žogs tiks uzstādīts bez atļaujas, tā būs nelikumīga būvniecība ar visām no tā izrietošajām sekām.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!