Lasīšanai: 1 minūte

Komandējuma nauda nav ienākumi, kas pakļaujami kreditoru prasību apmierināšanai

J
jautā:
11. jūnijā, 2014
Jūlija Antoščenko

Labdien. Ja fiziskai personai ir pasludināta maksātnespēja, vai komandējuma dienas nauda, ko izmaksā darba devējs šai fiziskai personai, ir jāiekļauj personas ienākumos, no kuriem jāaprēķina 1/3 kreditoru prasījumu apmierināšanai. Paldies.

A
atbild:
12. jūnijā, 2014
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Ja komandējuma naudas apmērs nepārsniedz MK 2010.gada 12.oktobra noteikumos Nr.969 "Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi" noteikto, tad tie Maksātnespējas likuma 139.panta izpratnē nebūtu uzskatāmi par ienākumiem.

Gluži tāpat kā saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 9.panta pirmās daļas 16.1) punktu gada apliekamajā ienākumā netiek ietvertas un ar nodokli netiek apliktas komandējuma un darba brauciena izdevumu kompensācijas normas Ministru kabineta noteiktajā apmērā vai apmērā, kas noteikts valstī, kurā tiek veikti darba vai dienesta pienākumi (darbavieta atrodas citā valstī).