Lasīšanai: 1 minūte

Licence nav vajadzīga, bet nodokļi jāmaksā

J
jautā:
17. maijā, 2014
Artis Beikulis

Labdien! Vēlētos konkretizēt. Vēlos veikt paciņu pārvadājumus no Latvijas uz Angliju ar savu mikroautobusu (pilnā masa 3.5t). Jautājums ir, vai man priekš tā jāatver uzņēmums un jāizņem licences no Autotransporta direkcijas, vai tomēr tas nav nepieciešams un ir jārīkojas citādi? Jo tās būs tikai cilvēku (fizisku personu) paciņas, somas utt., nevis komercpārvadājumi. Paldies!

A
atbild:
22. maijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Kā liecina Autotransporta direkcijas mājaslapā pieejamā informācija, uz Jūsu izvēlēto biznesa veidu komercpārvadājumu licencēšana neattiecas. Taču, lai komercdarbība norisinātos likumīgi, Jums par ienākumiem, ko gūsiet no pakalpojuma sniegšanas, ir jāmaksā nodokļi. Atbilstoši apstākļiem varat izvēlēties piemērotāko komercdarbības veidu. Par to sīkāk varat uzzināt LV portāla e-konsultācijā „IK var izvēlēties maksāt IIN vai mikrouzņēmuma nodokli”, e-konsultācijā „Par mikrouzņēmumu un pašnodarbināto” un citās.