Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Atvaļinājums tēvam sakarā ar bērna piedzimšanu

J
jautā:
30. martā, 2014
Juris

Labdien! Vēlējos uzzināt, kad piedzimušā bērna tēvs var iet bērna kopšanas atvaļinājumā? Vai uzreiz pēc bērna piedzimšanas?

A
atbild:
02. aprīlī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Jaundzimušā bērna tētis var saņemt atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu, kas ilgst desmit kalendārās dienas. Darba likuma 155.panta pirmā daļa nosaka, ka atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu bērna tēvam piešķir tūlīt pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas.

Tātad šis atvaļinājums ir jāizmanto līdz bērna divu mēnešu vecumam. Par šīm atvaļinājuma dienām tētim piešķir paternitātes pabalstu 80% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.