Parādu piedziņa no maziem ienākumiem

J
jautā:
19. martā, 2014
arturs upīts

Cik procentus var ieturēt tiesu izpildītājs, ja esmu pieņemts darbā uz pusslodzi un saņemu pusi no minimālās mēnešalgas?

A
atbild:
20. martā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Kopš 2014.gada būtiski ir mainīta parādu piedziņas kārtība – parādniekam Civilprocesa likums garantē lielākas tiesības pasargāt darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus no piespiedu parādu piedziņas. Vispārīgi atbildot uz Jūsu jautājumu, var norādīt, ka Jūsu gadījumā parādu piedziņa, to vēršot pret darba samaksu, nav iespējama, jo likums paredz saglabāt parādniekam naudas līdzekļus minimālās algas apmērā (protams, tiem, kam ir šāda alga).

Tas nozīmē, ka Jūsu darba devējam bez Jūsu piekrišanas nebūtu tiesību piedziņu no darba algas piemērot. Taču tas nenozīmē, ka tādēļ parādsaistības tiks dzēstas un Jums parāds nebūs jāatgriež.

Ja labprātīgi nepiekritīsiet parādsaistības tomēr no savas algas dzēst, kreditors būs tiesīgs, lai atgūtu parāda summu, vērst piedziņu pret Jums piederošo kustamo un nekustamo mantu.