Lasīšanai: 1 minūte

Parādnieks var prasīt saglabāt noteiktas naudas summas

J
jautā:
17. februārī, 2014
Astrīda Pelše

Sveicināti! Gribu uzzināt, vai man pareizi tagad ir ieturēts par izpildrakstu (iepriekš 30%). Alga par janvāri pēc nodokļu nomaksas bija 370,32, par izpildrakstu ieturēts 111,09, izmaksājamā summa 259,22. Vai tā bija pareizi? Grāmatvede teica, ka tā, jo es te mūžīgi nesamaksāšot savu parādu.

A
atbild:
18. februārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai arī jaunais Civilprocesa likuma regulējums nosaka, ka parādniekam, ieturot nodokļus un parādu piedziņas summas, ir saglabājama minimālā alga, paša parādnieka interesēs ir parādsaistības dzēst iespējami ātri, nevis vilcināt.

Protams, ka parādniekam vienlīdz pastāv iespēja lūgt darba devēju parādu piedziņu piemērot atbilstoši jaunajam CPL - saglabājot minimālo algu.