Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Izīrējot dzīvokli, var nereģistrēt saimniecisko darbību, bet pieteikt līgumu VID

J
jautā:
11. februārī, 2014
kristīne kārkliņa

Ja vēlos uz laiku izīrēt istabu savā privātmājā, vai man jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam?

A
atbild:
17. februārī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanai no nekustamā īpašuma izīrēšanas ienākuma ir paredzēta iespēja nereģistrēt saimniecisko darbību.

Ja ienākums tiek gūts, izīrējot nekustamo īpašumu, fiziskai personai ir pienākums par to informēt Valsts ieņēmumu dienestu (VID) 5 darbdienu laikā no īres līguma noslēgšanas dienas. Gūtajam ienākumam piemēro 10% likmi. Par nodokļu maksāšanu varat uzzināt, sazinoties ar VID. Informatīvais tālrunis – 1898. VID konsultantu e-pasts: VID.konsultanti@vid.gov.lv