Pabalsts valsts iestādes darbiniekam sakarā ar ģimenes locekļa nāvi

J
jautā:
31. janvārī, 2014
Andrejs Mironovs

Labdien. Ja nomirst viens no vecākiem un ir vairāki bērni, kuri strādā valsts iestādē, tad tiesības uz pabalstu ir visiem bērniem vai tikai vienam no viņiem? Paldies!

A
atbild:
03. februārī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 20.pants paredz darbiniekam tiesības saņemt pabalstu sakarā ar ģimenes locekļa (laulātā, bērna, vecāku, vecvecāku, adoptētāja vai adoptētā, brāļa vai māsas) vai apgādājamā nāvi. Savukārt kārtību, kādā tiek izmaksāts šis pabalsts, nosaka Ministru kabineta 2010.gada 21.jūnija Ministru kabineta 2010.gada 21.jūnija noteikumu Nr.565 “Noteikumi par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku sociālajām garantijām” VI nodaļa (Pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi).

Ne Atlīdzības likums, ne noteikumi neierobežo pabalsta ģimenes locekļa nāves gadījumā saņēmēju skaitu. Tātad ģimenes locekļu skaits, kas var saņemt Atlīdzības likumā paredzēto pabalstu, nav skaitliski ierobežots.