Lasīšanai: 1 minūte

Noilgums parāda atmaksas pieprasīšanai

J
jautā:
23. janvārī, 2014
Vita Vilumsone

Labdien. Es gribēju uzzināt, vai VIASAT ir tiesības piedzīt nenomaksātu parādu, kas nav bijis nomaksāts 2010.gadā? Atgādinājumu, ka parāds jāatmaksā, atsūtīja 2014.gada sākumā. Laikam tagad, kad viss tika pārrēķināts uz eiro, atcerējās, ka kaut kas nav nomaksāts. Vai tad pa šiem gadiem nav iestājies kaut kāds noilgums?

A
atbild:
24. janvārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

Saistību tiesībās Civillikuma regulējums paredz parāda atmaksas pieprasīšanas noilguma termiņu. Civillikuma 1895.pants noteic, ka saistības izbeidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto 10 gadu laikā. Tas nozīmē, ka pakalpojuma sniedzējam ir tiesības no parādnieka prasīt parāda atmaksu 10 gadu laikā.