E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 35341
Lasīšanai: 2 minūtes
1
3
1
3

Ceļa servitūta izveidošanas nosacījumi

J
jautā:
06. februārī, 2025
Elīna

Lai no man piederošā zemesgabala nokļūtu līdz pašvaldības ceļam, jābrauc cauri sešiem citiem zemesgabaliem. Šobrīd nav koplietošanas ceļa vai servitūta līguma, tas arī nav nostiprināts zemesgrāmatā. Vai var slēgt sešus atsevišķus līgumus ar zemesgabalu īpašniekiem, lai servitūtu nostiprinātu zemesgrāmatā? Vai arī ir nepieciešams viens kopīgs līgums, ko parakstu es un pārējie seši īpašnieki?

A
atbild:
Šodien
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civillikuma 1235. pants paredz, ka no servitūta izrietošā lietu tiesība ir nodibināta un spēkā abām pusēm, t. i., valdošā un kalpojošā nekustamā īpašuma īpašniekiem, tikai pēc servitūta ierakstīšanas zemesgrāmatās [..]. Pamats servitūta tiesības nodibināšanai cita starpā var būt arī līgums (Civillikuma 1231. panta 3. punkts).  

Kā norāda zvērināts advokāts Imants Muižnieks, tam, vai ar visiem kalpojošo zemesgabalu īpašniekiem tiek noslēgts viens kopīgs līgums, to parakstot, piemēram, sešos eksemplāros, vai arī ar katru tiek noslēgts atsevišķs līgums, nav izšķirošas nozīmes. Vienīgi, ja ar katru īpašnieku tiks slēgts atsevišķs līgums, jārēķinās ar lielākām izmaksām. Visi līgumi ir nostiprināmi zemesgrāmatā.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 189 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas