Nav skaidrības par bērna aizbildņa kursu apmaksu, ja dzīvojam ārzemēs. Sazinājos ar akreditētajiem kursu pasniedzējiem par kursu pasniegšanu Zoom tiešsaistē. Atbildēja, ka nevar sniegt, jo no novembra šādi kursi notiek tikai klātienē. Tomēr atradām vienu organizāciju, kas pasniedz kursus pa maksu. Mēs samaksājām, bet kurš mums atmaksās izdevumus?
Kārtību un termiņus, kādos apgūstama un saskaņojama mācību programma, prasības mācību programmas saturam un kritērijus tās izstrādei, kā arī izņēmuma gadījumus, kad personai nav nepieciešama mācību programmas apguve, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 147 “Noteikumi par aizbildņu mācību programmu”.
Noteikumu 4. un 5. punkts noteic, ka personai 10 darbdienu laikā pēc tam, kad bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu, ar kuru tā ir atzīta par atbilstošu aizbildņa pienākumu pildīšanai vai iecelta par aizbildni, jānoslēdz vienošanās ar izvēlēto ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru par mācību programmas apguves nodrošināšanu, kā arī sešu mēnešu laikā pēc tam, kad pieņemts bāriņtiesas lēmums, ar kuru tā ir atzīta par atbilstošu aizbildņa pienākumu pildīšanai vai iecelta par aizbildni, jāapgūst mācību programma.
Noteikumu pielikuma “Prasības aizbildņu mācību programmas saturam un kritēriji mācību programmas izstrādei” 4. punktā skaidrots, ka mācību programmas forma paredzēta gan klātienē, gan attālināti, taču ar uzsvaru uz klātienes nodarbībām. Mācības attālinātā formā pieļaujamas 30% apmērā no kopējās apgūstamās aizbildņu mācību programmas.
Noteikumu anotācijā minēts, ka attālināto mācību formas procentuālo attiecību var neievērot izņēmuma gadījumā, proti, ja par bērna aizbildni tiek iecelta persona, kuras faktiskā dzīvesvieta ir ārvalstīs.
Bērnu aizsardzības centrā (BAC) norāda, ka tādā gadījumā bāriņtiesas pienākums ir pārliecināties, ka aizbildnis kopā ar bērnu ārpusģimenes aprūpē faktiski dzīvos un uzturēsies ārvalstīs.
Nodrošinot attālinātu mācību formu, nepieciešams ievērot šādus noteikumus: nodarbības tiek vadītas pārī (speciālists un mentors); obligāta pieslēgšanās ar ieslēgtu kameru; nodrošināta dalībnieku dalīšanās mazajās grupās, pāros; grupas konfidencialitātes ievērošana, mācību programmas dalībniekam atrodoties telpā, kurā nav citu personu, norādīts MK noteikumu “Noteikumi par aizbildņu mācību programmu” anotācijā.
Minēto noteikumu 6. punktā paredzēts, ka mācību programmu var neapgūt persona, kura: ar bāriņtiesas lēmumu ir iecelta par aizbildni uz laiku, sevišķo aizbildni, ārkārtas aizbildni vai aizbildni bērnam, kurš ir sasniedzis 17 gadu vecumu; ir apguvusi adoptētāja vai audžuģimenes mācību programmu; jau ir apguvusi atbalsta centru izstrādāto aizbildņu mācību programmu pēc 2019. gada 1. aprīļa.
Ja personai ir pienākums apgūt mācību programmu, par tās apguves laiku un kārtību jāsazinās ar atbalsta centru, ar kuru noslēgta vienošanās par mācību programmas apguves nodrošināšanu. Kontaktinformācija atrodama BAC tīmekļvietnes sadaļā “Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri”.
Atbalsta centrs, ar kuru persona ir noslēgusi vienošanos par mācību programmas apguvi, personai, kurai saskaņā ar MK noteikumiem ir pienākums apgūt mācību programmu, mācības nodrošina bez maksas, norāda BAC.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!