E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 35058
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Kā pieņemt lēmumu par mājas renovāciju

J
jautā:
10. janvārī, 2025
Benita

No mājas apsaimniekotāja saņēmu informāciju, ka nepietiek ar mazākuma akceptu, lai pieņemtu lēmumu par mājas renovāciju ar valsts atbalstu, un dzīvokļu īpašnieku kopības balsojumam jābūt 50%+1. Vai tiešām tā ir? 

A
atbild:
Šodien
Inese Helmane
LV portāls

Lai pieņemtu dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par mājas renovāciju, atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pantam dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem.

2024. gada 1. novembrī stājās spēkā Dzīvokļa īpašuma likuma grozījumi, kas papildināti ar 19.1 pantu. Ar grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā noteikts: ja sākotnējā dzīvokļu īpašnieku kopsapulce nav lemttiesīga, tad to var sasaukt atkārtoti.

Atkārtota dzīvokļu īpašnieku kopsapulce būs uzskatāma par lemttiesīgu, ja tā atbildīs visiem šādiem noteikumiem: 

  • šā likuma 19. pantā noteiktajā kārtībā un termiņā sasauktā dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, tostarp kopsapulce, kas sasaukta, izmantojot elektroniskās tiešsaistes saziņas līdzekļus, nav bijusi lemttiesīga dzīvokļu īpašnieku kvoruma trūkuma dēļ;
  • atkārtota kopsapulce sasaukta ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc sākotnējās kopsapulces;
  • atkārtotas kopsapulces darba kārtībā ietver tikai tādu jautājumu, kas atbilst šā likuma 17. panta desmitās daļas noteikumiem un kas bijis iekļauts sākotnējās kopsapulces darba kārtībā;
  • atkārtotas kopsapulces dalībnieku reģistrācijas sarakstā reģistrētie dzīvokļu īpašnieki pārstāv vairāk nekā vienu trešdaļu no visiem dzīvokļu īpašumiem.

Lēmumu pieņemšanai atkārtotā kopsapulcē nepieciešams, lai “par” nobalsotu vairāk nekā puse no atkārtotajā kopsapulcē pārstāvēto dzīvokļu īpašumu īpašniekiem. 

Atkārtotā kopsapulcē pieņemts dzīvokļu īpašnieku lēmums stājas spēkā vienu mēnesi pēc tā paziņošanas dienas, ja šajā termiņā dzīvokļu īpašnieku kopība no jauna sasauktā dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē vai aptaujas veidā par attiecīgo jautājumu nav lēmusi citādi. 

Likuma 17. pants papildināts ar desmito daļu, nosakot, ka dzīvokļu īpašnieku kopība atkārtotā kopsapulcē vai atkārtotā aptaujā nav tiesīga pieņemt lēmumus, kuru pieņemšanai saskaņā ar šā panta nosacījumiem vai dzīvokļu īpašnieku kopības nolemto nepieciešams lielāks balsu skaits nekā vienkāršs no visiem dzīvokļu īpašumu īpašniekiem saņemto balsu vairākums. 

Mainot likuma 20.2 pantu, identiski noteikumi paredzēti gadījumos, kad dzīvokļu īpašnieki lēmumus pieņems aptaujas veidā. 

Vairāk par grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā var izlasīt publikācijā “Stājas spēkā norma, kas ļaus dzīvokļu īpašnieku mazākumam pieņemt lēmumus atkārtotā kopsapulcē”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 156 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas