Sakiet, kā ir ar palikušo mantojumu šādā situācijā? Ir nomirusi mana draudzene, ar kuru nebija reģistrēta laulība, bet kopā nodzīvojām 20 gadu, palīdzot dažādos darbos. Viņa nepaspēja uzrakstīt testamentu. Draudzenei ir attāli radinieki, māsīca, brālēns. Nav ne brāļu, ne māsu, ne mammas, ne tēva. Ja viņi nepiesakās mantojumam, vai man ir iespēja mantot nekustamo īpašumu? Vai arī tas paliek valstij?
Atbilstoši Civillikumam personas, kuras nav reģistrējušas laulību, nav tiesīgas pretendēt uz mantojumu, jo saskaņā ar Civillikuma 391. pantu pēc likuma aicināti mantot ir laulātais, radinieki un adoptētie.
Saskaņā ar Civillikuma 390. pantu mantinieki manto pēc likuma, kad nav mantojuma līguma vai testamenta vai kad tie nav spēkā.
Ja persona, vēl dzīva esot, nav slēgusi mantojuma līgumu vai nav taisījusi testamentu, tad pēc viņas nāves mantošana notiek pēc likuma saskaņā ar Civillikumā norādīto mantošanas kārtību. Civillikuma 404. pantā paredzētas četras likumisko mantinieku šķiras, un 4. šķiras mantinieki ir vecāmāte, vecaistēvs, brālēns, māsīca un pārējie radinieki.
Atbilstoši Civillikuma 405. pantam zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks. Līdz ar to jūsu aprakstītajā gadījumā mantot var 4. šķiras mantinieki.
Civillikuma 416. panta pirmajā daļā norādīts: ja pēc mantojuma atstājēja nāves viņam mantinieki nav palikuši vai šie mantinieki likumiskā termiņā pēc publikācijas par mantojuma atklāšanos nav ieradušies vai nav pierādījuši savas mantojuma tiesības, manta piekrīt valstij. Likumā noteiktajos gadījumos bezmantinieka manta pienākas pašvaldībai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!