E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34832
Lasīšanai: 2 minūtes

Tiesības uz blakus darbu un papildu darbu

J
jautā:
16. decembrī, 2024
Gunta

Labdien! Vai pašvaldības darbiniekam ir pieļaujama amatu savienošana? Viens amats ir pašvaldības administrācijā (vidējā līmeņa speciālists), kas nav nedz amatpersona, nedz departamenta vai nodaļas vadītājs, bet otrs amats tās pašas pašvaldības budžeta iestādes vidējā līmeņa speciālists uz nepilnu laiku, piemēram, gids. 

A
atbild:
27. decembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecības pašvaldībā tiek nodibinātas uz darba līguma pamata. Ja pašvaldībā, tostarp tās administrācijā, nodarbināts darbinieks neieņem valsts amatpersonas statusu, piemēram, nav pašvaldības iepirkumu komisijas loceklis, darbinieks, kura darba pienākumu izpilde nav saistīta ar iestādes publiskās varas īstenošanu vai pašvaldības finanšu līdzekļu (mantas) izlietošanu šo darbību ietvaros, tad šī darbinieka tiesības strādāt papildu darbu, vai strādāt blakus darbu pie cita darba devēja nosaka jau noslēgtais darba līgums. Amatu savienošanas atļauja ir nepieciešama tikai valsts amatpersonām. 

Darbinieka tiesības uz blakus darbu ir noteiktas Darba likuma 91. pantā, ar to saprotot darbu, ko darbinieks ir tiesīgs veikt pie cita darba devēja. Tas nozīmē, ka darbinieks var būt vienlaikus nodarbināts pie vairākiem darba devējiem, ja vien viņa darba līgums neparedz aizliegumu blakus darbu veikt.  

Savukārt papildu darbu veic pie viena darba devēja papildus tiešajiem darba pienākumiem. 

Konkrētajā gadījumā būtu jāņem vērā, vai pašreizējais darba līgums nenosaka ierobežojumus strādāt blakus darbu.  

Ja nav ierobežojumu strādāt blakus darbu citā pašvaldības budžeta iestādē, tad svarīgi, vai šīs iestādes vadītājam ir tiesības noslēgt darba līgumu. Ja tomēr šādu tiesību pašvaldības budžeta iestādes vadītājam nav un darba līgums tiek slēgts ar pašvaldības administrācijas vadītāju, tad jāvienojas par papildu darbu jau noslēgtā darba līguma ietvaros.   

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 55 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas