Vai ir kāda institūcija, kas pēta to, cik bieži izsolēs tiek izmantotas pēdējā pārsolītāja iespējas jeb cik bieži vairāksolītājs atsakās, jo diemžēl, darbojoties vienā no izsoles rīkotāju iestādēm, man ir zināms, ka tas tiek izmantots ļaunprātīgi, piesakoties kādam izsoles rīkotāja paziņam, lai mākslīgi celtu cenu, un pēc tam atsakoties, lai iespēju pēcāk izmantotu pēdējais pārsolītājs. Manuprāt, būtu jādzēš Civilprocesa likuma 580.5 panta 3. daļa, 584.1 panta 4. daļa, 590. panta 4. daļa, 607. panta 4. daļa un 615. panta 2. daļa. Attiecīgi katru reizi ir jārīko jauna izsole, ja vairāksolītājs atsakās.
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome nesaskata pamatu veikt jautājumā norādītās izmaiņas Civilprocesa likumā. Neviena persona nav spiesta solīt vairāk par to, ko tā ir gatava maksāt. Tieši, lai mazinātu personu vēlmi īstenot sarunātu pārsolīšanu, Civilprocesa likumā ir iekļauti noteikumi par iemaksātā nodrošinājuma zaudēšanu gadījumā, ja ne nosolītājs, ne pēdējais pārsolītais solītājs nesamaksā savu nosolīto summu. Tādēļ nav saprotama jūsu vēlme no likuma svītrot tieši šos noteikumus.
Nav zināms, kādu izsoļu rīkošanā jums ir pieredze, bet Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome norāda, ka Civilprocesa likumā regulētās elektroniskās izsoles ir veidotas tā, lai pēc iespējas novērstu sarunātu solīšanu. Piemēram, izsoles dalībniekiem nav zināms ne izsoles dalībnieku skaits, ne to izdarītie solījumi. Ja izsoles rīkotājs šādu informāciju izpauž kādam izsoles dalībniekam, tad jārisina jautājums par šī izsoles rīkotāja saukšanu pie atbildības par prettiesisku darbību veikšanu, nevis jāgroza likums.
Turklāt jāņem vērā, ka jaunas izsoles rīkošana saistīta ar virkni civilprocesuālu darbību kā, piemēram, paziņošanu, kas būtiski palielina sprieduma izpildes izdevumus, kā arī paildzina izpildes procesu, tādēļ jebkādu izmaiņu veikšana šajā regulējumā ir vērtējama sistēmiski, nevis tikai no izsoles dalībnieka vai kādas citas puses vienpusēja interešu viedokļa.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!