TĒMA: Tieslietas

Kad par trokšņošanu dzīvoklī iestājas administratīvā atbildība

J
jautā:
04. oktobrī, 2024
Aija

Labdien! Mani interesē, vai sportošana dzīvoklī ir uzskatāma par sodāmu rīcību, jo tiek pārkāpti trokšņošanas noteikumi? Un vai tas ir uzskatāms par sīko huligānismu?

A
atbild:
Šodien
Sandis Zellis
jurists

Trokšņošana pati par sevi nav aizliegta, tomēr trokšņotājus var saukt pie atbildības, ja trokšņošana jau izpaužas kā sabiedriskās kārtības traucēšana, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu. Noskaidrot to, vai konkrētajā situācijā sportojot patiesi objektīvi tiek traucēts citu personu miers un netiek ievērotas vispārpieņemtas uzvedības normas, ir policijas kompetencē, izvērtējot visus apstākļus kopsakarā. Šīs atbildes tvērumā to nav iespējams pateikt.

Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valodas lietošanas jomā 11. pants noteic, ka par šādu rīcību piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz simt naudas soda vienībām (500 eiro).