Grāmatvedības dokumentu glabāšanas minimālie termiņi

J
jautā:
03. oktobrī, 2024
Alise

Labdien! Cik ilgi darba devējam jāsaglabā darbinieka izziņa par asins donoru dienu?

A
atbild:
25. oktobrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grāmatvedības dokumentu minimālais glabāšanas laiks ir noteikts Grāmatvedības likuma 28. pantā

Darba devējam Darba likuma 74. panta pirmās daļas 2. punkts nosaka uzskatīt par attaisnotu prombūtni laiku, ko darbinieks pavadījis, nododot asinis vai asins komponentus. Šāda prombūtne ir apmaksājama, un pēc tās pienākas apmaksāta atpūtas diena. Tādējādi arī izziņa, ko darbiniekam izsniedz kā asins donoram par asins vai asins komponentu nodošanu, ir uzskatāma par grāmatvedības dokumentu.

Šis dokuments ir attaisnojuma dokuments, kas ietver informāciju par darbiniekiem aprēķināto darba samaksu, samaksu par piešķirtā atvaļinājuma laiku un neizmantotā ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšanu, atlīdzību par darba piespiedu kavējuma laiku u. tml. ar sadalījumu pa gadiem un mēnešiem, kuru datums ir 1999. gada 1. janvāris vai vēlāks. Atbilstoši Grāmatvedības likuma 28. panta ceturtās daļas a) apakšpunktam šāda dokumenta glabāšanas minimālais termiņš ir 10 gadi.