Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai palielinās apdrošināšanas stāžs, ja pensijas saņēmējs turpina strādāt

J
jautā:
24. septembrī, 2024
Dzintra

Mans kopējais darba stāžs bija 43 gadi un astoņi mēneši, pensionējoties 2022. gadā. Vai mans darba stāžs pieaugs, ja es turpināšu strādāt un pieprasīšu pensijas pārrēķinu?

A
atbild:
30. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājošajiem vecuma pensijas saņēmējiem vienu reizi gadā ir tiesības veikt pensijas pārrēķinu sakarā ar uzkrāto pensijas kapitālu pēc pensijas piešķiršanas.

Valsts sociālajai apdrošināšanai ir pakļauti visi darba ņēmēji. No darba algas tiek veiktas obligātās sociālās iemaksas. Apdrošināšanas stāžu veido periodi, kuros veiktas iemaksas. Turpinot strādāt, pieaugs arī apdrošināšanas (darba) stāžs.