TĒMA: Reģistri

Pilnvara ir jāuzrāda, lai rīkotos pilnvaras devēja vārdā

J
jautā:
19. septembrī, 2024
Nina

Vai un kā ir iespējams uzzināt, vai personai kāda cita persona ir izdevusi pilnvaru?

A
atbild:
Šodien

Par personas izsniegtu pilnvarojumu citai personai var uzzināt konkrētā situācijā, piemēram, ja pilnvarotā persona vēršas pie jums un vēlas veikt kādas darbības. Tā kā pilnvara dod pilnvarniekam tiesības stāties tiesiskajās attiecībās ar trešajām personām un darboties kā pilnvarotāja vietniekam, tad pilnvarniekam ir jāuzrāda pilnvara, kā arī savs personu apliecinošs dokuments trešajai personai, ar kuru tiks veiktas pilnvarā attiecīgi norādītās darbības.

Kopš 2018. gada 1. jūlija vietnēdiginotars.lv ir iespēja pārbaudīt zvērināta notāra apliecinātu pilnvaru.

Piedāvātajā pakalpojumā var:

  • salīdzināt jūsu rīcībā esošo pilnvaru ar zvērināta notāra apliecināto pilnvaru un pārbaudīt, vai tā nav atsaukta (jāņem vērā, ka šis pakalpojums ir pieejams pilnvarām, kas apliecinātas pie zvērinātiem notāriem, sākot ar 01.07.2018.);
  • pārbaudīt, vai līdz 30.06.2018. nav reģistrēts izdotas pilnvaras atsaukums, ja ir, tad ir iespēja aplūkot visus atsaukumus.

Lai pārbaudītu pilnvaru, pakalpojumā būs jānorāda datums, kad pilnvara apliecināta, pilnvaras numurs un zvērināts notārs, kurš apliecinājis pilnvaru.

Vienas pilnvaras pārbaudes pieprasījuma maksa ir pieci eiro.

Par pilnvaru atsaukumiem iespējams uzzināt arī “Latvijas Vēstneša” vietnes sadaļā “Pilnvaru atsaukumi”.