Vai BKA laikā veidojas apdrošināšanas stāžs bezdarbam

J
jautā:
04. septembrī, 2024
Ilze

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par bezdarbnieka pabalstu. Sāku strādāt 2011. gadā un strādāju bez pārtraukumiem. 2021. gadā devos pēc kārtas divos BKA (BKA pārklājās). Darbā neatgriezos. Ja tagad iestāšos bezdarbniekos, kā tiks skaitīts mans darba stāžs?

A
atbild:
12. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir bezdarbniekam, kuram:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Darba ņēmējs ir apdrošināts bezdarbam. Vairākos gadījumos sociālās apdrošināšanas iemaksas par pabalstu saņēmējiem veic valsts. Bezdarbam valsts apdrošina maternitātes, vecāku un bērna kopšanas pabalsta saņēmējus. Attiecīgie periodi veido tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, kā arī papildina kopējo stāžu bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai.

Informācija par bezdarbnieka pabalstu pieejama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tīmekļvietnē šeit.

Individuālā situācijā par pabalstu jāuzzina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 64507020.