Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieks nevar vienlaikus atrasties divos atvaļinājumos

J
jautā:
04. septembrī, 2024
Emīls

Labdien! Vai bērna tēvs drīkst kombinēt ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu ar bērna kopšanas atvaļinājumu, tādējādi iegūstot atvaļinājuma naudu un vecāku pabalsta nenododamo daļu?

A
atbild:
05. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai saņemtu vecāku pabalsta nenododamo daļu, kas katram vecākam ir divi mēneši, ir jāatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.

Saņemot vecāku pabalsta pamatdaļu, var strādāt (gūt ienākumus), bet tādā gadījumā izmaksā 50% no piešķirtā vecāku pabalsta apmēra.

Tēvam ir tiesības arī uz paternitātes pabalstu, kas ir 10 darba dienas. To var saņemt jebkurā laikā no bērna piedzimšanas dienas līdz bērna sešu mēnešu vecumam. Vienīgais nosacījums nevar vienlaikus saņemt paternitātes pabalstu un vecāku pabalsta nenododamo daļu. Arī minētajā gadījumā pastāv nosacījums, proti, vienlaikus divos dažādos atvaļinājumos atrasties nevar.