Kā aprēķina atvaļinājuma naudu

J
jautā:
03. septembrī, 2024
Ksenija

Labdien! Kā tiek rēķināta atvaļinājuma nauda pedagogam, ja viņš, piemēram, līdz 30.04., bija tarificēts gan kā vidējās izglītības pedagogs, gan interešu izglītības pedagogs, savukārt ar 01.05. palika tikai viena tarifikācija (vidējās izgl. ped.)? Vai atvaļinājuma naudā tiek iekļauta arī vidējā izpeļņa par amatu, kas atvaļinājuma sākumā ir neaktīvs?

A
atbild:
10. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudai allaž piemēro vidējās izpeļņas aprēķinu, ko situācijā, ja nav bijusi ilgstoša darbnespēja vai strādāts neilgu laika periodu, rēķina no pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem, sākot ar iepriekšējo mēnesi no atvaļinājuma mēneša. Precīzs vidējās izpeļņas aprēķināšanas regulējums ir noteikts Darba likuma 75. pantā.

Piemēram, ja pedagogam atvaļinājums tiek piešķirts, sākot ar 25. jūniju, tad vidējās izpeļņas aprēķināšanai ņems vērā nostrādātās dienas, attaisnotās prombūtnes dienas un izmaksāto darba samaksu par maiju, aprīli, martu, februāri, janvāri, decembri.

Lai precīzi atbildētu uz jūsu jautājumu, jāzina, ar kuru datumu jums tiek piešķirts atvaļinājums.