Sveicināti! Jautājums par apmelošanu sociālajā medijā. Cits cilvēks ievietoja ierakstu, kurā tiku apmelots. Bija aprakstītas darbības, kas nav patiesas un ir pārspīlētas. Situācijai, kas tika aprakstīta, bija viens liecinieks, kurš var apstiprināt, ka ierakstā minētās darbības bija pārspīlētas. Vai es varu šajā situācijā vērsties policijā/tiesā?
Civillikuma 2352.1 pants noteic, ka ikvienam ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai. Ja kāds prettiesiski aizskar personas godu un cieņu mutvārdiem, rakstveidā vai ar darbiem, tad viņam jādod atlīdzība (mantiska kompensācija). Atlīdzības apmēru nosaka tiesa.
Ievērojot minēto, ja uzskatāt, ka ar konkrēto ierakstu sociālajā medijā ir aizskarts personas gods un cieņa, persona var celt tiesā civilprasību pret godu un cieņu aizskarošo izteikumu autoru vai izplatītāju. To iespējams darīt arī tad, ja iepriekš jau esat pieprasījis, lai attiecīgā informācija tiktu atsaukta. Savukārt tiesai var lūgt, lai tā piemēro vienu vai vairākus no šādiem civiltiesiskajiem tiesību aizsardzības līdzekļiem: atvainošanos par godu un cieņu aizskarošiem izteikumiem; nepatieso ziņu atsaukšanu; naudas kompensāciju.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!