Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai investoram no ieguldījumu peļņas jāmaksā nodoklis

J
jautā:
16. jūlijā, 2024
Kristīne

Labdien! Vai par peļņu no investīcijām ir jāmaksā nodoklis? Ja ir, cik daudz jāmaksā? Kā tas tiek aprēķināts? Kā jāveic maksājumi?

A
atbild:
26. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ieguldījumi ir ar peļņu, jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 20%. Ieguldījumu veidi atšķiras. Kad un vai maksā nodoklis, atkarīgs no ieguldījumu veida. Par ienākumu deklarēšanu un nodokļu maksāšanas pienākumu, konkretizējot situāciju, jums jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā.