Labdien. Esmu 3 bērnu mamma. 3 gadi, 8 gadi un 11 gadi bērniem. Vai varu pretendēt uz sociālo dzīvokli, ja man nav sava īpašuma, dzīvoju pie vecākiem, kuri ir pensionāri?
Palīdzība dzīvokļu jautājumu risināšanā ir viens no sociālā atbalsta veidiem. Un par to jāuzzina savā pašvaldībā. Jo pašvaldībās ir gan atšķirīgas iespējas, gan nosacījumi sociālo dzīvokļu piešķiršanā. Katrā ziņā viens no kritērijiem ir ģimenes materiālais stāvoklis.
Likumā „Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām” noteiktas personas (ģimenes), kurām ir tiesības īrēt sociālos dzīvokļus. Tās ir sociāli maznodrošinātas (trūcīgas) vai sociāli mazaizsargātas personas.
Iedzīvotājus rindā uz mājokli reģistrē atbilstoši likumiem un konkrētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Piemēram, rīdziniekiem kārtību, kādā tiek sniegta palīdzība dzīvokļu jautājumu risināšanā, nosaka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.80 „Par reģistrācijas un palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā".
Rīgā ir vairāki dzīvokļu reģistri. Pašvaldība lemj, vai konkrētās ģimenes situācija atbilst nosacījumiem, lai to reģistrētu rindā uz sociālo dzīvokli.
Dzīvokļu rindā uzņem tikai tos rīdziniekus, kam ir trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Par iespējām šo statusu iegūt jāinteresējas Rīgas domes Labklājības departamentā.
Informāciju par dzīvokļa jautājumiem varat atrast Mājokļu un vides departamenta mājaslapā šeit. Atsevišķi ir izskaidrots arī, kas var iestāties rindā uz sociālo dzīvokli.
Ja dzīvojat citā pašvaldībā, tās sociālajā dienestā Jums jānoskaidro, vai varat pretendēt uz sociālo dzīvokli.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!