Ja pārdod vienīgo īpašumu, kas piederējis 5 gadus, tad nodoklis no ienākuma nav jāmaksā

J
jautā:
12. jūlijā, 2024
Laura

Labdien! Tētis vēlas pārdot dzīvokli, savu vienīgo īpašumu, kas viņa īpašumā ir vismaz 20 gadus. Pēdējos 10 gadus viņš tur nav deklarējies, deklarēta ir viņa sieva. Vai šāds darījums tiks aplikts ar nodokli?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredzēts, ka vispārējā gadījumā ienākumam no nekustamā īpašuma pārdošanas jeb kapitāla pieaugumam piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi 20% apmērā.

Atsevišķās situācijās ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas neapliek ar nodokli. Ar nodokli neapliek ienākumu no vienīgā īpašuma pārdošanas: ja tas īpašumā (no dienas, kad nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašumā atsavināšanas dienai bija vienīgais fiziskās personas nekustamais īpašums.