Dalībnieka tiesības

J
jautā:
12. jūlijā, 2024
Kristīne

Labdien! Ar biznesa partneri piecus gadus strādājām kopējā uzņēmuma labā, kur daļas pieder 50% viņai, 50% man. Vienā brīdī biznesa partnere izdomāja, ka nevēlas strādāt kopā ar mani, un nodibināja citu uzņēmumu, uz kuru faktiski, bet nelikumīgi pārcēla visu kopējo darbu, tostarp uz kopīgo SIA reģistrēto preču zīmi, produktus, ražošanas tehnoloģijas un iekārtas, domēnus, e-pastus, internetveikalu ar visu kopīgi veidoto saturu, tai skaitā klientu atsauksmēm. Mutiski sakārtoja, lai visi sadarbības parteri (produktu izplatītāji) nomainītu rekvizītus uz jauno SIA, mainīja arī rekvizītus pašapkalpošanās tirdzniecības aparātā, kas pieder kopīgajai SIA. Uz kādiem likumiem un pantiem var attiecināt minētos pārkāpumus? Kā var atgūt zaudējumus?

A
atbild:
19. jūlijā, 2024

Jautājumā minētajā situācijā jums ir tiesības celt prasību tiesā pret otru dalībnieku par zaudējumu atlīdzināšanu. Pamatojums varētu būt Civillikuma 1779. pants. Atbilstoši jautājumā norādītajam jāņem vērā pierādījumi, kas apstiprina tajā izteiktos apgalvojumus, kā arī paraksta tiesīgo personu (valdes) rīcības likumība