Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Operatīvās darbības uzdevumi personu meklēšanā

J
jautā:
07. jūlijā, 2024
Oļegs

Kādi operatīvās meklēšanas pasākumi ir piemērojami personām, kurām ir tiesības uz aizstāvību kriminālprocesā?

A
atbild:
31. jūlijā, 2024

Viens no operatīvās darbības uzdevumiem saskaņā ar Operatīvās darbības likuma 2. panta pirmās daļas 3. punktu ir to personu meklēšana, kuras likumā noteiktajā kārtībā tiek turētas aizdomās, ir apsūdzētas vai notiesātas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Personu meklēšanas pasākumu kopums ietver pēdējo zināmo dzīvesvietu pārbaudi, deklarētās dzīvesvietas pārbaudi, aptauju, informācijas pārbaudi informācijas sistēmās, robežu kontroli, kā arī citus meklēšanas pasākumus.