Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vecāki nodokļa atvieglojumu par bērnu saglabā, ja skolēns strādā vasaras brīvlaikā

J
jautā:
01. jūlijā, 2024
Roberts

Labdien! Ja nepilngadīgais ir reģistrējies kā pašnodarbinātais un gūst nelielus ienākumus, vai vecākam tiek noņemti nodokļa atvieglojumi par nepilngadīgo kā apgādājamo?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atvieglojumu par apgādībā esošu personu – nepilngadīgu bērnu – nepiemēro, ja bērns patstāvīgi saņem ar nodokli apliekamus ienākumus (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju), kas pārsniedz nodokļa atvieglojuma apmēru (2024. gadā – 250 eiro mēnesī).

Izņēmums ir saistībā ar skolēnu darbu vasaras brīvlaikā. Ja bērni līdz 19 gadu vecumam, kuri mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, no 1. jūnija līdz 31. augustam saņem ar algas nodokli vai sezonas laukstrādnieku nodokli apliekamus ienākumus, vecākiem paredzētais nodokļa atvieglojums par apgādājamo (ar nodokli neapliekamie 250 eiro mēnesī) saglabājas vasaras brīvlaika trijos mēnešos, kuros bērns strādā.