Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma izmantošana, ja ir divas darbavietas

J
jautā:
01. jūlijā, 2024
Edīte

Es strādāju divos darbos. Pamatdarbā strādāju jau 20 gadus, un atvaļinājums būs jūlijā, taču jaunajā darbā, kurā sāku strādāt jūnijā, atvaļinājums, protams, nepienākas. Vai tas nozīmē, ka otras darbavietas dēļ es savu atvaļinājumu pamatdarbā nevaru izmantot?

A
atbild:
04. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja jums ir noslēgti divi atsevišķi darba līgumi, proti, ir divi dažādi darba devēji, tad katrā darbavietā atvaļinājums tiek piešķirts neatkarīgi no otras darbavietas.

Ja pirmajā darbavietā jums ir piešķirts ikgadējais darba devēja apmaksātais atvaļinājums – darba devējs ir izdevis rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu –, tad jums šajā laikā nav jāierodas darbā, bet jāizmanto atvaļinājums.

Vienlaikus otrā darbavietā jums atbilstoši nolīgtajam darba laikam ir jāpilda savi darba pienākumi.