Lasīšanai: 1 minūte

Vai var iegūt izglītību divās izglītības programmās vienlaikus

J
jautā:
25. jūnijā, 2024
Edīte

Labdien! Vai ir iespējams mācīties divās klātienes programmās vienlaikus? Pašlaik apgūstu profesiju pēc vidusskolas, taču oktobrī jau ir gala eksāmens, līdz ar to skola beidzas. Ir doma augustā iesniegt dokumentus un apgūt vēl kādu profesiju klātienē. Vai tas ir iespējams? Paldies!

A
atbild:
27. jūnijā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Izglītību reglamentējošie ārējie normatīvi akti neliedz iegūt izglītību vairākās izglītības iestādēs un/vai izglītības programmās vienlaikus, tostarp – klātienes programmās. Tomēr nopietni jāapsver, vai būs praktiski iespējams apmeklēt nodarbības un kārtot programmā paredzētos pārbaudījumus. Ja jūs vēlaties uzsākt mācības arī otrā  programmā vienā un tajā pašā izglītības iestādē, tad tas noteikti jāsaskaņo ar šo izglītības iestādi.