E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33041
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1
1
1

Mantojuma apliecībai kā dokumentam noilguma nav

J
jautā:
20. jūnijā, 2024
Santa

Labdien! Vēlos noskaidrot, kā tiek piemēroti normatīvie akti šādā situācijā. 20 gadus pēc tēva nāves mantinieks (vienīgais bērns) ir pieteicies mantojumam, pie notāra saņēmis mantojuma apliecību, bet jau divus gadus kopš tās saņemšanas nav noformējis īpašumu zemesgrāmatā. Vai mantojuma apliecībai pastāv noilgums? Vai pastāv kādi termiņi, kuros manta (ēka) pāriet pašvaldības īpašumā? Paldies.

A
atbild:
06. augustā, 2024
Latvijas notārs
Arita Rateniece, zvērināta notāre

Ja mantojuma lieta ir nokārtota, mantinieks pieteicies un saņēmis mantojuma apliecību, tad šai apliecībai kā dokumentam noilguma nav un nevajadzētu rasties situācijai, ka mantotais īpašums pāriet valsts vai pašvaldības īpašumā.

Ja mantinieks laikus nenostiprina īpašuma tiesības zemesgrāmatā, tad viņam jārēķinās ar palielinātu valsts nodevas likmi zemesgrāmatā (ja tāda ir jāmaksā).

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 1250 “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā” 16.1 punktu valsts nodevu par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā nosaka, piemērojot koeficientu 1,5, ja no dienas, kad parakstīts dokuments, kas apliecina nostiprināmās tiesības, pagājuši vairāk nekā seši mēneši.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 76 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas