Vai varēs iegūt maznodrošinātā statusu un tiesības uz sociālo dzīvokli

J
jautā:
14. jūnijā, 2024
Anita

Labdien! Kādas ir iespējas iegūt maznodrošinātā statusu un sociālo dzīvokli pensijas vecuma sievietei, kas ir Krievijas pilsone (ar uzturēšanās atļauju)? Viņa šobrīd dzīvo īres dzīvoklī, dzīvošanu ar grūtībām palīdz apmaksāt pilngadīgie bērni, lai mammai būtu normāli dzīves apstākļi. Pati sieviete saņem pensiju, kas kopumā reizi trijos mēnešos ir ap 500 eiro (aptuveni 170 eiro mēnesī).

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 3. pantā noteiktas tiesības saņemt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību šādām Latvijas Republikā dzīvojošām personām:

1) Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem;

2) ārzemniekiem, kuriem izsniegta pastāvīgās uzturēšanās atļauja vai piešķirts Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statuss Latvijas Republikā;

3) Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņiem, kuri:

a) ieguvuši pastāvīgās uzturēšanās tiesības;

b) ir tiesīgi uzturēties Latvijas Republikā un ir uzturējušies Latvijas Republikā vismaz trīs mēnešus;

c) uzturējušies Latvijas Republikā vismaz sešus mēnešus, ja uzturēšanās mērķis ir bijis darba tiesisko attiecību nodibināšana Latvijas Republikā un ir pierādījumi, ka viņi turpina meklēt darbu, ko apliecina viņu reģistrācija Nodarbinātības valsts aģentūrā;

4) šīs daļas 1., 2. un 3. punktā minēto personu ģimenes locekļiem.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtību nosaka Ministru kabinets un pašvaldību domes. Kārtību, kādā saņemami pašvaldību sniegtie sociālie pakalpojumi, nosaka pašvaldību saistošajos noteikumos.

Par iespēju saņemt sociālo atbalstu jums jāuzzina savas pašvaldības sociālajā dienestā.