Vidējās izpeļņas aprēķinu ietekmē saņemtā darba samaksa

J
jautā:
11. jūnijā, 2024
Svetlana

Labdien! Darbinieks uzņēmumā nostrādāja vairāk nekā trīs gadus, un ir divi neizmantoti ikgadējā atvaļinājuma mēneši. No 1. jūnija darba laiku samazināja no piecām uz četrām darba dienām nedēļā. Vai, izbeidzot darba attiecības, kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu var tikt samazināta par 20% jaunā darba laika dēļ?

A
atbild:
18. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neatkarīgi no nolīgtā darba laika (pilns vai nepilns) darbiniekam nemainās ikgadējā atvaļinājuma ilgums. Tas paliek tāds pats – četras kalendāra nedēļas par vienu darba gadu.

Ja darba attiecības tiks izbeigtas, piemēram, ar 1. jūliju, tad neizmantotā atvaļinājuma kompensācija par visu neizmantotā atvaļinājuma laiku tiks aprēķināta no vidējās izpeļņas par darba periodu janvāris–jūnijs (pēdējie 6 mēneši, neskaitot pēdējo darba attiecību mēnesi). To nosaka Darba likuma 75. pants.

Proti, vidējās izpeļņas aprēķinu ietekmē nevis darba laiks, bet gan saņemtais atalgojums (saņemtā darba alga, prēmijas, piemaksas).