Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai invaliditāte dod tiesības pensionēties agrāk

J
jautā:
02. jūnijā, 2024
Aleksandrs

Labdien! Man šī gada novembrī dodas pensijā. Man ir trešās grupas invaliditāte. Vai man ir iespēja iet pensijā trīs mēnešus agrāk?

A
atbild:
05. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāte nedod tiesības pensijā doties agrāk nekā likumā “Par valsts pensijām” noteikta vecumā, kas šogad ir 64 gadi un deviņi mēneši. Cilvēkiem ar invaliditāti tiek piešķirta invaliditātes pensija, ko maksā līdz pensionēšanās vecuma sasniegšanai.