Ja no darba aiziet pēc paša vēlēšanās, bezdarbnieka pabalstu piešķir divus mēnešus vēlāk

J
jautā:
16. maijā, 2024
Daiga

Labdien! Ja darbinieks darba attiecības ir izbeidzis pēc paša vēlēšanās, pēc cik ilga laika viņš var saņemt pabalstu un cik ilgā laikā viņam jāstājas uzskaitē bezdarbniekos?

A
atbild:
20. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai tiktu piešķirts bezdarbnieka pabalsts, vispirms jāpiesakās bezdarbnieka statusam. Bezdarbnieka statusu iegūst, iesniedzot Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) adresētu iesniegumu par tā piešķiršanu. Pēc tam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) jāiesniedz iesniegums par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu.

Reģistrēties NVA bezdarbnieka statusā varat uzreiz pēc darba attiecību izbeigšanas.

Ja darba attiecības pārtrauktas uz paša uzteikuma pamata, tad bezdarbnieka pabalstu piešķir no iesnieguma iesniegšanas dienas, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas. Tas nozīmē, ka bezdarbnieka pabalsts tiks piešķirts divus mēnešus vēlāk un pirmo bezdarbnieka pabalstu varēs saņemt tikai trešajā mēnesī.

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējā mēneša bezdarba periodu.