Satiksmes organizēšana

J
jautā:
07. maijā, 2024
Edvīns

Labdien! Dzīvoju blakus Slokas un Eduarda Smiļģa ielas krustojumam, uz kura ir tramvaja sliežu pārbrauktuve. Katru reizi, kad sabiedriskais transports (autobuss, tramvajs) vai smagie pārbrauc pāri minētajai pārbrauktuvei, tas izraisa milzīgu vibrāciju ēkā, kas traucē mieru. Mostos ar pirmajiem sabiedriskajiem transportiem, jo nevaru pagulēt. Izraisītās vibrācijas dēļ no plauktiem mēdz krist mantas, kā arī veidojas lielas plaisas ēkas fasādē. Rakstīju Rīgas satiksmei”, taču man atbildēja, ka konkrētā pārbrauktuve nav domāta tik intensīvai transporta plūsmai, bet neko nevar darīt, jo attiecīgais jautājums ir Ārtelpas un mobilitātes departamenta (AMD) ziņā. Mēģināju vairākas reizes sazināties ar AMD, bet neveiksmīgi. Rakstīju arī Rīgas domei, bet viņi atbildēja, ka tuvākajos gados saistībā ar minēto krustojumu nav plānots neko iesākt. Manuprāt, pat pārbrauktuves seguma maiņa no vecā bruģa uz betona plāksnēm, kā tas ir citās vietās, vairākas reizes samazinātu vibrāciju. Vai netiek pārkāpts likums, ignorējot šo jautājumu? Ja tā ir, ko es varētu darīt lietas labā, lai situāciju atrisinātu? Liels paldies!

A
atbild:
14. maijā, 2024

Ja jūs jau esat vērsies atbildīgajā Rīgas valstspilsētas pašvaldības departamentā un saņēmis atbildi, ka būvdarbi minētajā ceļa posmā tuvākajā laikā nav plānoti, tad pašvaldība ir izvērtējusi attiecīgā ceļa posma stāvokli un tas nav atzīts kā kritisks (t. i., tādā stāvoklī, kad remontdarbi ir veicami nekavējoties). Pašvaldība veic ceļa segumu izbūves un plānošanas darbus esošajā budžetā. Ja jautājumā aprakstītā situācija ir traucējoša tikai jums un citiem mājas (citu māju) iedzīvotājiem neērtības netiek radītas, tad minētie apstākļi ir vērtējami kā subjektīvā attieksme (neapmierinātība ar esošo situāciju). Ja par minētajiem apstākļiem būtu iesniegta kolektīvā sūdzība, tad varētu runāt par satiksmes intensitātes mazināšanas pasākumu ieviešanu.