Saziņa ar tiesu izpildītāju ir parādnieka interesēs

J
jautā:
03. maijā, 2024
Juris

Sveiki! Es strādāju kā pašnodarbinātais Sarkanajā Krustā ar algu nedaudz virs 200 eiro, ir arī trūcīgā statuss, vienīgais ienākums. Esmu parādā ZTI. Vai iespējams, ka pēc ZTI prasības darbavieta manu algu pārskaita ZTI? Paldies!

A
atbild:
08. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pašnodarbināta persona nav darba ņēmējs. Proti, attiecīgajā iestādē jūs kā pašnodarbinātais sniedzat pakalpojumus uz pakalpojuma (uzņēmuma) līguma pamata, jo ar jums nav noslēgts darba līgums.

Tas nozīmē, ka tiesu izpildītājs iestādei, kurā jūs sniedzat pakalpojumus, nevar nosūtīt rīkojumu veikt ieturējumus  no pakalpojuma līgumā nolīgtās pakalpojuma samaksas.

Jums būtu jāvēršas pie sava tiesu izpildītāja, jāizstāsta situācija un jāvienojas par citām iespējām segt parādsaistības. Parādniekam ir gan tiesības, gan pienākums izpildu lietas darbības laikā sazināties ar tiesu izpildītāju, noskaidrot atbildes uz jautājumiem, informēt par savu finansiālo stāvokli.